Myjnie parowe (myjki parowe) to nowa alternatywa dla myjni bezdotykowych, myjni ręcznych i innych "tradycyjnych" myjni samochodowych. Proces mycia polega na spłukiwaniu samochodów suchą parą pod wysokim ciśnieniem. Podczas mycia praktycznie nie są generowane żadne ścieki, nie potrzebujemy pozwoleń ani instalacji typowych dla myjni ręcznych, jesteśmy mobilni, oszczędzamy wodę, oszczędzamy środki chemiczne, jesteśmy ekologiczni.

eco logo 2

Myjnie parowe (myjki parowe) różnią się od myjek ciśnieniowych pod tym względem, że w tego typu myjkach zamiast wodą, brud z lakieru spłukiwanyny jest za pomocą pary. Para o wilgotności zaledwie 5% i temperaturze 80 stopni, wystrzeliwana pod ciśnieniem 8-10 bar bardzo szybko rozpuszcza brud na powierzchni samochodu, nawet w trudno dostępnych miejscach. Następnie brud ten jest spłukiwany. Wystarczy skierować strumień pary na czyszczoną powierzchnię, a następnie przetrzeć ją ściereczką wykonaną z mikrofibry(w celu osuszenia). Po takim zabiegu samochód jest idealnie czysty i suchy. Suche jest również podłoże.
383618 330151487010604 242945699064517 1337970 371511663 n

Myjnia parowa nadaje się zarówno do czyszczenia nadwozia, jak również kół, kołpaków, felg aluminiowych, a także trudno dostępnych miejsc, takich jak progi, uszczelki zawiasy (tu jej bardzo duża przewaga w porównaniu z myjkami ciśnieniowymi). Jeśli powierzchnia jest mocniej zabrudzona, do mycia używamy pary wilgotnej (ok. 10% wilgotności) lub spryskujemy lakier biodegradalnym detergentem. Parą umyć można również silnik, co jest zdecydowanie bardziej bezpieczne niż w przypadku myjek ciśnieniowych (sucha para nie jest w stanie uszkodzić układów elektronicznych). W przeciwieństwie do myjek ciśnieniowych, myjnie parowe mogą być stosowane do czyszczenia i odświerzania wnętrza samochodu. Nadają się zarówno do czyszczenia kokpitu i innych elementów plastikowych, jak i elementów skurzanych i obitych tapicerką. Myjnie parowe doskonale radzą sobie z czyszczeniem dywaników samochodowych(po czyszczeniu dywaniki pozostają jedynie lekko wilgotne).

Myjnia parowa marki Optima? może być obsługiwana przez dwóch operatorów jednocześnie (otwierając myjnię parową mamy do dyspozycji dwa stanowiska pracy). Mycie całego samochodu trwa w takim przypadku średnio 12 minut. 
Myjnie parowe marki Optima? są mobilne i pozwalają na uruchomienie usługi z dojazdem do klienta. Jest to usługa rzadkiej, lecz bardzo dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku. W ramach działalności można obsługiwać firmy posiadające flotę samochodową, komisy samochodowe, wypożyczalnie lub klientów indywidualnych chcących umyć auto "pod blokiem". W przeciwieństwie do myjni bezdotykowych i i innych myjni korzystających z myjek ciśnieniowych, z usługą możemy dotrzeć do klienta.

POBIERZ APLIKACJE GREEN CLEAN ZE SKLEPU PLAY